previous arrow
next arrow

Wycieczka zawodoznawcza dla hotelarzy

2022-12-13

Dnia 7 grudnia 2022r. klasy 4a oraz 4d uczące się w zawodzie technik hotelarstwa pod opieką pani Marty Miśty wybrały się na wycieczkę do hotelu QHotel na ulicy Zaolziańskiej we Wrocławiu.

Zostaliśmy oprowadzeni przez dwie pracownice hotelu: panią recepcjonistkę oraz panią, która odpowiada za organizowanie konferencji. Na początku zobaczyliśmy sale konferencyjne: jak są ustawione, jak wygląda sprzęt. Dowiedzieliśmy się, że w okresie świątecznym bardzo często w tych salach organizowane są wigilie pracownicze oraz spotkania biznesowe na zakończenie roku budżetowego.

Następnie udaliśmy się do restauracji hotelowej, gdzie zobaczyliśmy: jak wygląda bufet, jak nakrywany jest stół do śniadań oraz innych posiłków w zależności  od rodzaju gości i ich preferencji.

W czasie pobytu w hotelu zwiedzaliśmy poszczególne piętra i oglądaliśmy różne rodzaje pokoi tj. pokoje double, pokoje superior oraz apartament. Dowiedzieliśmy się, z których jednostek mieszkalnych korzystały polskie gwiazdy czy goście VIP.

Ostatnią rzeczą, jaką mieliśmy okazję zobaczyć w hotelu był pokój fitness wraz z częścią przeznaczoną do masażu. Pomieszczenie to znajduje się na 7 piętrze z pięknym widokiem na SkyTower.

W czasie wizyty rozmawialiśmy na temat rodzaju gości oraz sławnych osób odwiedzających ten hotel.  Ciekawe było również to jakie przedsiębiorstwa korzystają z usług hotelu.

Po spotkaniu z miłą i życzliwą obsługą hotelu wspólnie udaliśmy się na rynek Wrocławia, żeby zobaczyć Jarmark Bożonarodzeniowy.

Agata i Ola z  klasy 4d

Skip to content