previous arrow
next arrow

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

2017-07-13

Dnia 26.06.2017 grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w  wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w ramach projektu unijnego ,,Mam zawód – mam szansę”.

Zatrzymaliśmy się w hostelu „Puff Lux” przy ulicy Karowej.  Wieczorem poszliśmy się na spacer po stolicy.

Rano, po śniadaniu udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernika, gdzie podzieleni na dwie grupy uczestniczyliśmy w  warsztatach w laboratorium chemicznym oraz biologicznym.

Zajęcia były prowadzone bardzo ciekawie i w niekonwencjonalny sposób. Pod czujnym okiem specjalistów wykonywaliśmy niezwykłe doświadczenia. Okazało się, że z pozoru  trudna i niezrozumiała nauka towarzyszy nam przy najprostszych czynnościach i otacza nas zewsząd. Dowiedzieliśmy się między innymi do jakich celów można wykorzystać tę wiedzę.

Po zajęciach zwiedzaliśmy Centrum Nauki Kopernik, korzystając z przeróżnych atrakcji, np: robota, który rysuje portret, rekonstrukcji tonącego statku, warsztatów z pisma starożytnego, łamigłówek (parzysta tabliczka , tangram), luster zmieniających sylwetkę. Niestety, mimo tego, że spędziliśmy tam pół dnia, nie udało się nam odwiedzić wszystkich stanowisk, gdyż jest ich ponad 500.Wszyscy wracaliśmy z uśmiechem i mamy nadzieję na ponowny, równie atrakcyjny wyjazd.

Skip to content