IMG_20170525_112614

Wycieczka zawodoznawcza do hoteli

Dnia 25. 05. 2017 r. uczniowie kl. 1aTD uczący się w zawodzie technik hotelarstwa  wraz  z nauczycielami Panią Hanną Przybyszewską i Panią Martą Miśtą uczestniczyli w wycieczce zawodoznawcznej do wrocławskich obiektów noclegowych.

Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy to hotel Polonia. Hotel ten według kategoryzacji posiada 3* i jest w czasie remontu. Następne miejsce to hotel Europejski, który  jest hotelem najstarszym czynnym we Wrocławiu. Kolejnym obiektem był hotel Piast, który ma 2 *. Wszystkie te hotele położone są na ul. Piłsudskiego we Wrocławiu i działają pod jedną firmą mimo to konkurując ze sobą. We wszystkich obiektach widzieliśmy różne rodzaje pokoi, które mogliśmy między sobą porównywać. Pokoje były wyposażone wg różnych standardów w zależności od ich kategoryzacji. Mogliśmy zobaczyć również sale konferencyjne, patio oraz obiekty gastronomiczne tj. kawiarnie, restauracje.

W czasie naszej wycieczki odwiedziliśmy Szkolne Schronisko Młodzieżowe, w którym został dla nas przeprowadzony krótki wykład na temat organizacji jednostek mieszkalnych tego typu. Mogliśmy zobaczyć pokoje, kuchnie i salę wykładową.

Osoby nas oprowadzające były bardzo pozytywnie nastawiane do młodzieży i zaangażowane w swoją pracę. Młodzież chętnie zadawała pytania dotyczące poszczególnych obiektów i ich organizacji pracy.

 

Sporządziła:  Marta Miśta

Share this Post!

About the Author : kkwiecien