IMG_20161128_094050_1CS

Wycieczka zawodowa do wrocławskich hoteli

W poniedziałek 28 listopada 2016 r. uczniowie z kierunku kształcenia Technikum hotelarstwa z klasy III a odbyli wycieczkę zawodową do wrocławskich hoteli pod opieką nauczycieli zawodu: Pani Marty Miśty i Pani Hanny Przybyszewskiej.
Pierwszym hotelem jaki odwiedziliśmy był Double Tree by Hilton*****Wrocław.
W hotelu tym znajduje się 189 pokoi, 7 sal konferencyjnych, które swoje nazwy zawdzięczają wrocławskim mostom oraz sala balowa. Ceny za nocleg w pokojach zmieniają się dynamicznie. Wielu gości osiąga tytuły „silver”, „gold”, ”diamond,” dzięki czemu zdobywają różnorodne promocje, a nawet bezpłatne pobyty w hotelu. Dzieci do lat 18 podróżujące z rodzicami mają nocleg bezpłatny.
Śniadania w hotelu odbywają się w godzinach 6:30-10:30. Można tu spożyć nawet śniadanie typu egzotic. Siłownia Hiltonu jest dostępna tylko dla gości hotelowych – a szkoda! Planowane jest również wybudowanie basenu. Na miejscu działa osobna firma Homes Place zajmująca się strefą SPA.
Cały obiekt posiada bardzo rozbudowaną strukturę organizacyjną, a pracownicy mają możliwość rozwijania się i zdobywania kolejnych szczebli. Sam kierownik organizuje swoim pracownikom wiele szkoleń i wymian zagranicznych.
Pracownicy hotelu są bardzo gościnni, przy rejestracji każdy gość dostaje ciepłe czekoladowo-orzechowe ciasteczko. My również jako goście hotelu zostaliśmy nimi poczęstowani. Były naprawdę bardzo smaczne. :)
Po opuszczeniu Hotelu Hilton powędrowaliśmy na Świąteczny Jarmark , który wprowadził nas w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Oczywiście nie zabrakło czasu na zwiedzanie różnorodnych stoisk z wyrobami pszczelarskimi, kamieniami szlachetnymi, jak również słodkościami i smakołykami.
Po jarmarku poszliśmy na umówione spotkanie do Hotelu Europejskiego***. Jest to najstarszy hotel we Wrocławiu, a jego klimat nie jest tak nowoczesny jak większość wrocławskich hoteli, co czyni go właśnie tak magicznym.
W całym hotelu jest 96 pokoi. Mieliśmy też możliwość zobaczenia sali restauracyjnej oraz kawiarenki.
Dzięki Pani, która nas oprowadzała mieliśmy okazję zwiedzenia jeszcze dwóch hoteli sąsiadujących z Hotelem Europejskim.
Hotel Polonia ***, który nie spodobał się większości uczniom ze względu na swój starodawny wygląd. Wydawało się, że jest to typowy hotel z horroru, chociaż pokój, który został nam udostępniony nie był wcale taki straszny. Urokliwie przestronny i jasny – co odróżniało go od ciemnych korytarzy.
Hotel Piast to przepiękny hotel zasługujący ze względu na królewski wystrój na pięć gwiazdek, lecz niestety, za zbyt małą powierzchnie lobby posiadający zaledwie dwie gwiazdki.
Wycieczka do Wrocławia bardzo nam się podobała, było inaczej niż na lekcjach w klasie, rozmawialiśmy z pracownikami hoteli – namawiali nas do nauki, a szczególnie języków obcych i te smaczne ciasteczka i cudeńka na jarmarku. Wszystko razem och i ach! Liczymy na więcej takich wycieczek. Teraz chcielibyśmy zobaczyć Puro Hotel – hotel inteligentny.

Przygotowała: Magda Sulmińska z kl. 3a

Share this Post!

About the Author : kkwiecien