IMG_5431

Wycieczka do Warszawy

Dnia 20 września 2017 r. o godz. 5:45 uczniowie PZS Nr 1 w Krzyżowicach, w zawodzie technik geodeta wraz z opiekunami, Panią Magdaleną Rzodeczko i Panem Damianem Mikuczewskim, zebrali się na wrocławskim lotnisku. Celem wyjazdu  była wycieczka do Warszawy, a w niej zwiedzanie Starówki, Sejmu oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

Samolot wystartował z płyty lotniska równo o godzinie 6:50.Większości uczniów towarzyszyły silne emocje związane z pierwszym w życiu lotem samolotem. W Warszawie maszyna wylądowała niespełna 40 minut później.

Po krótkiej przerwie na drugie śniadanie,  grupa udała się na autobus. Następnie  wszystkich czekał urokliwy spacer ulicami malowniczej stolicy Polski. Pierwszym punktem wycieczki był Sejm, w którym musieliśmy się  stawić o godzinie 10:40. Po uzyskaniu przepustki i nadaniu grupie przewodnika, który opowiadał najróżniejsze ciekawostki oprowadzając zwiedzających, był czas na poznanie kuluarów, robienie zdjęć oraz napawanie się majestatycznością i ważnością ośrodku władzy- Sejmu.

 Po godzinie spędzonej wśród dziennikarzy, czołowych polityków wycieczka udała się na Starówkę mijając m.in. Muzeum Warszawskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjnego, Kancelarię Prezydenta, Zamek Królewski. Następnie wszyscy zjedli zasłużony obiad w budce z kebabami. O godzinie 12:40 zaplanowane było wejście oraz zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Miejsce stworzone wręcz wybitnie, upamiętniające dzielnych mieszkańców  Warszawy, którzy podjęli rozpaczliwą i z góry skazaną na porażkę walkę z okupantem niemieckim. Ogrom eksponatów, namacalne spotkanie z żywą historią oraz zaangażowanie przewodnika w ważkość jego misji sprawiła, że wszyscy czuli powagę miejsca i dumę ze swojego pochodzenia.

 Niestety, po 2 godzinach nadszedł czas powrotu na Lotnisko Chopina, odbycie odprawy oraz lot do Wrocławia. Samolot wystartował o godzinie 18:05 lądując na płycie wrocławskiego lotniska 40 minut później. Wycieczka przebiegła sprawnie, w miłej  integrującej atmosferze, dostarczając wszystkim niezapomnianych wrażeń i spełniając swoją funkcję dydaktyczną.

 Krystian Palus, kl. 2b TD

Share this Post!

About the Author : kkwiecien