Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

W dniu 4 września 2017 r. w PZS Nr 1 w Krzyżowicach odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szk. 2017/2018. Apel z tej okazji przygotowały klasy 2b i 2c pod opieką wychowawców.

Pierwszy dzień nowego roku szkolnego powitano w gronie uczniów, nauczycieli, rodziców i władz szkoły oraz zaproszonych gości. Szczególnie gorąco powitano uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole.

Uroczystość uświetnił występ szkolnego zespołu tanecznego oraz pokaz jazdy konnej. Podczas apelu dyrektor szkoły Pani Katarzyna Cebryń wręczyła dwie narody: pierwszą, Jagodzie Gidzińskiej uczennicy klasy 3a, zwyciężczyni mistrzostw w ujeżdżeniu , drugą uczniom i wychowawcy klasy 2b za najwyższą frekwencję w r.szk.2016/2017. Następnie Pani dyrektor zwróciła się z przemówieniem do zebranych życząc uczniom sukcesów w nauce, a nauczycielom owocnej pracy w nadchodzącym roku szkolny.

1 września kojarzy się wszystkim Polakom nie tylko z rozpoczęciem nauki, ale również z ważnym momentem w historii naszego kraju, wybuchem II Wojny Światowej. Podczas apelu poświęcono uwagę temu wydarzeniu w celu upamiętnienia tragicznych zdarzeń, które 78 lat temu uniemożliwiły młodym Polakom rozpoczęcie nauki w kolejnym roku szkolnym.

Share this Post!

About the Author : kkwiecien