SONY DSC

Spotkanie z przedstawicielem Małopolskiej Hodowli Roślin

W dniu 6 czerwca 2017 roku naszą szkołę odwiedził Pan Zbigniew Wolf, przedstawiciel Małopolskiej Hodowli Roślin, której oddział ma siedzibę w Kobierzycach. Na spotkanie zostali zaproszeni uczniowie klasy 1, 2 i 3 o profilu kształcenia Technik Rolnik.

Dowiedzieliśmy się bardzo ciekawych informacji dotyczących uprawy i odmian kukurydzy. Pan Wolf wyjaśnił co to jest FAO, przedstawił nam historię, początki swojej firmy, czas gdy się rozwijała, aż do dziś. Na chwilę obecną firma ma dużo obiektów w wielu częściach Polski, oraz poletka i bazę doświadczalną w Meksyku. Bada się tam wartości użytkowe roślin, plony zbierane są dwa razy do roku.

Przedstawiciel Małopolskiej Hodowli Roślin zaprezentował nam najnowsze odmiany kukurydzy, oraz zbóż wyhodowane przez MHR, która ma także oddziały w Rosji . Bardzo prężnie rozwija się na tamtejszym terenie, a produkty cieszą się dużym popytem na rynku.

Ciekawostką było, że Małopolska Hodowla Roślin, zajmuje się także hodowlą konia arabskiego na Stadninie Ogierów w Białce. Jeden z nich kosztował ok. 500 tysięcy złotych, co zrobiło na uczniach spore wrażenie.

Na koniec prezentacji Pan Zbigniew Wolf rozdał uczniom katalogi i prospekty dotyczące bieżącej oferty, a także zaprosił na labirynt w kukurydzy 6 września 2017 roku w Kobierzycach.

Share this Post!

About the Author : kkwiecien