SONY DSC

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2016/2017

O godz. 8.00 w kościele w Gniechowicach mogliśmy uczestniczyć we Mszy świętej na rozpoczęcie roku szkolnego.

Ks. Proboszcz Jarosław Wawak  uroczyście przywitał  Panią  dyrektor Katarzynę Cebryń, grono pedagogiczne i uczniów .

W czasie mszy świętej w modlitwie wiernych, mogliśmy dołączyć specjalne wezwanie za pomyślność naszej szkoły .

Następnie udaliśmy się do szkoły. Na dziedzińcu przy stolikach czekali  na swoich uczniów wychowawcy poszczególnych klas pierwszych. Uczniowie w rozmowie podkreślali, że było to dla nich ważne, wszak nasza szkoła to zespół pałacowo – parkowy i prawie 400 ha.

O godz. 9.45 cała społeczność szkolna udała się  na boisko szkolne, tam  na bramce pojawiło się hasło:

„Żeby koń był silny trzeba go karmić

Żeby człowiek był silny trzeba go uczyć”

Boisko  oświetlone wrześniowym słońcem, zapełniło się młodzieżą  PZS Nr 1 w Krzyżowicach, nauczycielami, rodzicami i zaproszonymi gośćmi.  Meldunek gotowości i mobilności złożyła rozpoczynając paradą koni naszej stajni Pani Małgorzata Respond.

Jeźdźcy to nasi absolwenci, którzy zawsze służą pomocą i pomysłami. Mogliśmy  podziwiać kunszt ich jazdy na wzorowo przygotowanych koniach. Sierść lśniła i uwydatniała  wspaniałe sylwetki naszych wierzchowców.

Po odśpiewaniu hymnu  prowadzące apel Patrycja Lewandowska i  Weronika Tkacz przywitały grono pedagogiczne, uczniów, towarzyszących im rodziców  oraz przedstawicieli Starostwa Powiatowego Panią Agnieszkę Kosztyło – Pałys Dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, Pana Waldemara Szczykutowicza wicestarostę Powiatu Wrocławskiego, a także księdza Jarosława Wawaka Proboszcza Gniechowic.

Pani dyrektor Katarzyna Cebryń serdecznie powitała młodzież i grono pedagogiczne, podzieliła się pierwszymi wrażeniami i spostrzeżeniami. Jest nowym dyrektorem naszej szkoły.

Pan wicestarosta  życząc  szkole sukcesów poinformował o przedsięwzięciach i planach na najbliższy rok. Trwa remont internatu, ale za to na czas przejściowy młodzież otrzymała pokoje w naszym hoteliku.

Ksiądz proboszcz Jarosław Wawak przyrównał  rok szkolny do nowego etapu podróży i życzył nam satysfakcji z odkrywania nowych dróg przypominając o Przewodniku do którego możemy zawsze się zwrócić.

Po apelu wszyscy zostali zaproszeni  do częstowania się owocami o które zadbał pan ogrodnik, a które przez czas trwania apelu pięknie prezentowały się na szkolnej bryczce.

Zespół ds. Promocji

 

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this Post!

About the Author : kkwiecien