misery„ Misery” to powieść autorstwa Stephena Kinga, wielkiego króla horrorów i thrillerów. Została ona wydana w 1987 roku. Książka jest thrillerem psychologicznym. Na podstawie tego dzieła powstał film, który jest również wart obejrzenia. Głównym bohaterem jest Paul Sheldon, sławny pisarz, który musi walczyć z bólem, uzależnieniem i z psychicznie chorą pielęgniarką, która więzi go w swoim domu. Razem z głównym bohaterem, będziemy stopniowo poznawać jej mroczną przeszłość. Ta właśnie ciekawa przeszłość, nie pozwoli oderwać się od pasjonującej lektury. Świetnie wykreowani bohaterowie i świetna fabuła nie pozwoli Ci na to. Według krytyków i czytelników „ Misery” jest jednym z najlepszych thrillerów psychologicznych.
Moim zdaniem jest to jedna z ciekawszych książek Stephena Kinga. Osobiście jest moją ulubioną książką i mówię to bez zastanowienia. Czyta się ją dobrze i z przyjemnością, nie można się od niej oderwać, a po skończeniu ma się ochotę na więcej. Z czystym sumieniem mogę polecić tę książkę każdemu , kto lubi książki z lekkim dreszczykiem emocji.

Książka  jest w naszej szkolnej bibliotece.

Polecam. Kamila Piniecka klasa 3dTW

list-w-butelce„ List w butelce” to książka Nicholasa Sparksa. Jest to opowieść o miłości, bardzo ciekawa książka, która chwyta za serce.
Pewnego dnia Theresa Osborne znajduje na plaży, w zatoce Cape Cod butelkę, która wzbudza jej zainteresowanie. Okazuje się, że w butelce znajdował się list, w którym autor opisuję swoją tęsknotę za zmarłą żoną. Kobieta zaintrygowana listem, postanawia odnaleźć mężczyznę który potrafi kochać mocno i wiernie. Co z tego wyniknie, przekonajcie się sami. Moim zdaniem jest to ciekawa książka, bardzo romantyczna i poruszająca.

Szczerze polecam, książka jest w naszej bibliotece .
Dominika Pawlus klasa 3dTW