177234_OqjC_IMG_0777_69

Pielgrzymka maturzystów 2017

„ Mamy za co dziękować”-  pod takim hasłem została zorganizowana Archidiecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę i tak uznali uczniowie naszej szkoły biorąc w niej czynny udział.

Program tegorocznego spotkania był bardzo bogaty, adresowany do ludzi właśnie na tym etapie życia, którzy po brzegi wypełnili salę O. Kordeckiego. Udało nam się zająć pierwsze rzędy, skąd bardziej interaktywnie można było uczestniczyć. Skąd jesteście? –  padło pytanie – Krzyżowice!  Wybrzmiały należycie głośno słowa, a powtórzone przez prowadzącego  dla całej sali spowodowały gromkie oklaski.

Patryk, Krystian i Patrycja mieli jeszcze szczególne zadanie, bo przekazywali Akt Zawierzenia ks. Biskupowi przed samym obrazem Matki Jasnogórskiej. To było niezwykłe przeżycie.

Ks. Biskup  Jacek Kicińskiw ciepłych słowach przypomniał jak sam kiedyś uczestniczył w takiej pielgrzymce jako maturzysta, a potem uświadomił młodzieży o wkładzie własnym w to przedsięwzięcie. „…Trzeba napełnić po brzegi umysł, trzeba pokonać przeszkody.  Jezus dziś do Was chce powiedzieć: napełnij siebie wiedzą i zaufaj, bo ja mogę dokonać cudu w Twoim życiu…” – przemawiał biskup.

Uświadamiał również, że zawsze jest za co dziękować Panu Bogu. Modliliśmy się nie tylko za pomyślność w naszym życiu, ale za naszych rodziców, za nauczycieli, za tych, których spotkaliśmy na drodze naszego życia.

Pogoda nam dopisała i w czasie wolnym zaglądaliśmy we wszystkie ciekawe miejsca, których jest niemało na Jasnej Górze, a to armaty różnego rodzaju, pomnik Chrystusa Króla, który okazuje się być darem Wrocławia, pomnik Jana Pawła II, z którym przybijaliśmy piątkę ( patrz fotka), wreszcie skarbiec z wielowiekową historią naszego narodu. Niektórzy po raz pierwszy zobaczyli stułę, którą Jan Paweł II ofiarował po zamachu na Jego życie.

Wróciliśmy w radosnej atmosferze pełni nadziei na maj, miesiąc egzaminów maturalnych i życiowych wyborów.

Elżbieta Gajda z uczestnikami pielgrzymki

Share this Post!

About the Author : kkwiecien