Ogólnopolska Wystawa Święto Konia 2017

Dnia 21. 05. 2017 r. w Siedlcu Trzebnickim, jak co roku odbyła się ogólnopolska wystawa koni ,, Święto Konia”. Hodowcy i właściciele z całej Polski przyjeżdżają, tu aby zaprezentować przez siebie wyhodowane konie . Uczniowie, Nauczyciele wraz z Panią Dyrektor oraz Absolwenci z PZS Nr 1 w Krzyżowicach również pojawili się na wystawie. Jedni przybyli, aby dopingować wystawca , inni zaś  pomagali przy pielęgnacji koni, a dwie osoby z Naszej szkoły prezentowały swoje koni. Absolwent oraz pracownik Bartosz Zygnerski ze swoją dwuletnią klaczą Pianką urodzoną 02. 01. 2015 r. oraz Jagoda Gidzińska również z dwuletnią klaczą Lejdi ur. 17. 03. 2015 r., a także dwoma rocznymi ogierkami Latino i Boston.

Cała wystawa rozpoczęła sie już o godzinie 10:00, i w pierwsze kolejności została oceniona młodzież hodowlana koni Zimnokrwistych a zaraz po nich Konie wierzchowe lecz uroczyste otwarcie wystawy było o godzinie 12:00. Święto konia przebiegało tak, jak tradycyjna wystawa, zaczynając od ogierów rocznych rasy śląskiej oraz klaczy rocznych dwuletnich i trzyletnich a kończąc na wyborze najlepszego konia wystawy. Na takich wystawach oceniane są Typ, pokrój, stęp i kłus konia oraz kondycja i pielęgnacja.  Miedzy ocenami organizowano także atrakcje dla widowni, takie jak skoki przez przeszkody, konkurs rzutu do celu, czy pokaz ogierem zimnokrwistym.

Do sukcesu zaliczamy zajęcie pierwszego miejsca w kategorii klaczy dwuletnich klaczy Pianka (z ocena 47,5 pkt) Bartosza Zygnerskiego, absolwenta naszej szkoły oraz Vice’Championa ogólnopolskiej wystawy w Siedlcu.

Całe przyjęcie było pełne wrażeń i ukazywało jaki trud hodowcy muszą włożyć, aby zaprezentować konia przed sędziami. Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów.

Pianka(Ramzkoń1ey, Pasta I po Tycjan)

 

 

Lejdi(Ametyst, Lotna po Lider)

koń2

Share this Post!

About the Author : kkwiecien