66137289_10212181360284335_123151242250682368_n

Nauczyciele z Krzyżowic w Irlandii Północnej

FE_Wiedza_Edukacja_Rozwoj_rgb

Podczas wakacji  siedem osób z kadry  naszej szkoły wyjechało do Irlandii Północnej w ramach projektu „Europejska mobilność kadry drogą rozwoju szkoły”. Projekt został przygotowany we współpracy ze stowarzyszeniem Semper Avanti i został sfinansowany ze środków europejskich Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój POWER.
Jeszcze przed wylotem do Belfastu  uczestniczyłyśmy w kursie przygotowawczym,  który obejmował trening językowy oraz przygotowanie kulturowe z elementami historii i wiedzy o kraju do którego jechałyśmy.
W Belfaście głównym elementem naszego pobytu był udział w intensywnym kursie językowym. Wszystkie bardzo chwaliłyśmy sobie jakość prowadzonych zajęć, małe grupy o zróżnicowanym i dostosowanym do naszych umiejętności poziomie oraz to, że naszymi współuczestnikami byli ludzie z różnych kontynentów. Kurs ten, jak i stały kontakt z językiem w różnych, codziennych sytuacjach bardzo poprawiły nasze praktyczne umiejętności komunikacyjne w języku angielskim.
Oprócz tego nasz irlandzki partner, czyli  stowarzyszenie Intern Europe przygotował dla nas bogaty program. Miałyśmy przyjemność zwiedzić szkołę zawodową gdzie przedstawiono nam pomysły działań w obszarach współpracy międzynarodowej ale też mogliśmy porównać nasze systemy kształcenia i metody nauczania. Spotykaliśmy się również z organizacjami i stowarzyszeniami np. Peace Players, która poprzez sport łączy młode pokolenia katolików i protestantów zapobiegając konfliktom. Przedstawiono nam też podczas wycieczki wzdłuż muru dzielącego miasto skomplikowaną historię Irlandii Północnej.

Wycieczki turystyczne były tez bardzo atrakcyjnym punktem programu, w tym całodniowa wyprawa na malownicze wybrzeże Giant’s Causeway.

Nasz wyjazd był przez wszystkich uczestników bardzo dobrze oceniony, poprawił nasze umiejętności językowe, ale też poszerzył horyzonty. Dał nam dużo energii i nowych pomysłów na działanie w nowym roku szkolnym!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszego pobytu w Irlandii Północnej.

Share this Post!

About the Author : kkwiecien