tytu+é

Kurs masażu i rehabilitacji koni

logo unijne

Od października do listopada 12 osób, wybranych spośród licznych chętnych, brało udział w szkoleniu dotyczącym masażu i rehabilitacji koni prowadzonym przez panią Katarzynę Hetmaniuk z Horse Rehab Institute. Uczniowie w 60 godzinnym szkoleniu zdobyli nie tylko wiedzę teoretyczną dotyczącą podstaw układu kostnego i mięśniowego, lokalizacji struktur kostnych i mięśni, fizjologii pracy mięśni, ale przede wszystkim praktycznie mogli wykorzystać wiedzę na naszych szkolnych koniach.

I tak cała stajenna zwierzyna poddawała się ocenie manualnej przed masażem, testowała na sobie umiejętności uczniów w zakresie chwytów stosowanych w masażu i wykorzystania zabiegów fizykalnych w rehabilitacji koni. Dodatkowo wszyscy nauczyli się w jaki sposób sprawdzać dopasowanie siodeł.

Taka wiedza pozwala wspomóc rozwijanie i zachować w jak najlepszej kondycji konie, które to przecież odczuwają w takim samym zakresie ból, stres i zmęczenie po treningu jak ludzie.

We wszystkich formach wsparcia uczniów  organizowanych w ramach projektu mogą brać udział osoby cieszące się nienaganną opinią i zaangażowane w życie szkoły. Warto się zatem postarać, bo już niebawem kolejne wycieczki i kursy 😊:)

Share this Post!

About the Author : kkwiecien