DSC_0663

Jasełka 2019

W przedostatni dzień grudniowych zajęć szkolnych w roku 2019 odbyły się plenerowe jasełka szkolne, w których wzięło udział ponad 70 osób w roli aktorów, konferansjerów, statystów, garderobiany, logistyków, osób śpiewających i grających – w chórku szkolnym, osób oświetlających scenę, fotografa – absolwentki szkoły – Gabrysi Moska, osób nagłaśniających w tym Macieja Jury z klasy 4bTD oraz Pana Jacka Mroza i Pana Sebastiana Rudek pracujących wolontarystycznie na rzecz szkoły.

Jak co roku było to niezwykłe wydarzenie szkolne z kilku względów. Przede wszystkim był to spektakl, w który zaangażowanych było kilkudziesięciu uczniów z niespełna wszystkich klas naszej szkoły: 1aG, 1cG, 1dTD, 1eTD, 1fTW, 1BS, 2aTD, 2bTK, 2cTW, 3aTD, 3bTD, 3cTW, 4aTD, 4bTD, 4cTK w tym również tradycyjnie absolwentów PZS nr 1 w Krzyżowicach – Andrzeja Sadowskiego w roli Heroda jak i Mariusza Dumycza w roli Diabła, ponadto także nauczycieli i pracowników PZS – Pana Stanisława Ordę, Pana Wojciecha Responda oraz Pana Bartka Zygnerskiego odpowiedzialnych za oświetlenie oraz zwierzęta – osła, konie, owce kameruńskie przy stajence betlejemskiej. Z radością przyjęliśmy zaangażowanie ucznia z klasy 3bTD – Piotrkowi Utratnemu , jak i samych rodziców, którzy przygotowali produkty do sceny jarmarku  – smalec, ciasto, owoce i warzywa dla uczestników jasełek. Dziękujemy Pani Bogusławie Koch i Panu Krzysztofowi Kasprzakowi.

Krzyżowickie jasełka były również znaczącym wydarzeniem dla społeczności gminnej i szkolnej, która tłumnie wyczekiwała kolejnego przeżywania tradycji lokalnej, wpisanej na stałe w kalendarz imprez szkolnych dzięki Pani Elżbiecie Gajda, zasłużonej katechetce – emerytce, dla PZS Nr 1 w Krzyżowicach. Pośród zaproszonych gości był Pan Ryszard Pacholik, wójt Gminy Kobierzyce, Radni Gminy Kobierzyce, jak również Ksiądz Proboszcz, Jarosław Wawak, Kustosz Sanktuarium św. Filomeny w Gniechowicach oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Miłośników Krzyżowic na czele z Panią Prezes Stefanią Wiatroszak.

Warto nadmienić, że w rolach głównych, Maryję i Józefa zagrali tym razem Sandra Hytry z klasy 4cTK oraz Kuba Tomaśko z klasy 2aTD. Natomiast w roli Dzieciątka Jezus zagrał 3 miesięczny Ignaś, syn Państwa Kamili i Sławomira z Gniechowic, którym również dziękujemy za ochocze zaangażowanie. Z sukcesem mogliśmy podziwiać aktorów – aniołów, pasterzy – górali tańczących zbójnickiego, żołnierza rzymskiego zapowiadającego spis ludności i mędrców ze wschodu na koniach, kupców czekających na Mesjasza,  zatroskane o los Świętej Rodziny niewiasty, niegościnnych gospodarzy oraz tancerzy ognia FIRE MIME walkę dobra ze złem – aniołów z szatanem, której zwycięstwo nad dobrem zostało uwieńczone tańcem – wspólną i radosną belgijką. Było to również przede wszystkim tym razem smutne wydarzenie, gdyż po raz ostatni w roli Dyrektora PZS Nr 1 w Krzyżowicach był z nami Pan Jan Głowa, któremu dziękujemy za wspólne i żywe budowanie naszej społeczności szkolnej.

Share this Post!

About the Author : kkwiecien