image3

I i II miejsca zajęły nasze zdolne dziewczyny !

Dominika Wawerczyk i ex aequo Monika Streker – I miejsce

Patrycja Lewandowska – II miejsce

w konkursie plastycznym dla szkół ponadgimnazjalnych pt. „Nadworny malarz Gondoru”

Konkurs towarzyszył konferencji KULTURY ORALNE A MITYCZNY ŚWIAT J.R.R. TOLKIENA I JEGO NASTĘPCÓW organizowanej przez Pracownię Badań nad Tradycją Oralną (UWr),  Pracownię Mitopoetyki i Filozofii Literatury (UZ),  Pracownię do Badań Historii i Teorii Retoryki (UW) oraz Zakład Fenomenologii i Antropologii Religii (UJ).

Celem Konkursu było popularyzowanie wśród uczniów twórczości J. R. R. Tolkiena – filologa, pisarza, twórcy m.in. Władcy Pierścieni.

Laureatki otrzymały pamiątkowe Dyplomy i nagrody oraz uczestniczyły w kursie języka łacińskiego a także wysłuchały wystąpień prelegentów na temat nauki języków oraz tworzenia kostiumów dla grup rekonstrukcyjnych, co szczególnie zainteresowało Jakuba i Mateusza naszych uczniów, rycerzy z Trzebnickiego Stowarzyszenia Jazdy Historycznej.

Uroczysta Gala kończyła się tańcem integracyjnym w którym wzięli udział profesorowie, doktoranci, magistrzy, zwykli studenci i uczniowie biorący udział w Konkursie, w tym nasze uczennice. Pani Dyrektor oraz nauczyciel sprawujący merytoryczną opiekę otrzymali specjalne Podziękowania za udział szkoły w Konkursie i wspieranie uczniów w twórczości.

image1

image2

Share this Post!

About the Author : kkwiecien