dzień herbaty 13

Dzień Herbaty i Kosmosu

W związku z obchodzonym 21 maja Międzynarodowym Dniem Herbaty i Kosmosu w poniedziałek hotelarze z klasy 2d wraz z nauczycielami panią Anną Siamą oraz Martą Miśta zorganizowali Szkolny Dzień Herbaty. W czasie dwóch najdłuższych przerw można było dowiedzieć się ciekawych informacji na temat różnych rodzajów herbat m.in. sposobu ich parzenia oraz właściwości czy toksyczności.
Wszyscy chętni mogli spróbować zaparzonych naparów m.in. herbaty czarnej, zielonej, czerwonej, mięty czy rooibos. Była również przygotowana wystawa rożnego rodzaju suszu herbacianego oraz akcesoriów potrzebnych do ich zaparzania.
Z okazji Dnia herbaty młodzież klas trzecich przygotowała własnoręcznie pieczone ciastka, które były nagrodą dla osób biorących udział w konkursie wiedzy o herbacie. Każdy mógł wylosować pytanie, jeśli nie znał odpowiedzi mógł znaleźć ją na przygotowanej gazetce na temat herbaty.
Tego dnia obchodziliśmy również Dzień kosmosu dlatego serwowaliśmy ciasteczka w formie gwiazdek, a w klasie 3d p.Siama przeprowadziła lekcję geografii o kosmosie.

Share this Post!

About the Author : kkwiecien