DSCN7416

Dzień Edukacji Narodowej

Obchody Dnia Edukacji Narodowej, powszechnie zwany Dniem Nauczyciela uczciliśmy w miniony poniedziałek. Ten rok jest szczególny, bo mija 70 lat od powstania Naszej szkoły. Tym bardziej mieliśmy zaszczyt powitać byłych pracowników – nauczycieli, którzy są filarem tego miejsca i znają jego historię jak nikt inny. Cieszymy się, że zaproszenie na uroczysty apel przyjął również Starosta Powiatu Wrocławskiego, pan Roman Potocki oraz Dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Powiatu Wrocławskiego, pani Agnieszka Kosztyło – Pałys.

Uroczystość przygotowali uczniowie klasy 4a i 4c wraz z niezastąpionymi aktorami Sebastianem Opielą oraz Szymonem Piątkiem oraz parą prowadzących niczym z telewizji: Natalią Rodak i Krystianem Palusem.

Raz jeszcze składamy najlepsze życzenia wszystkim pracownikom szkoły :)


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ  W PZS NR 1 KRZYŻOWICACH – 16.10.2017 r.

Dzień Edukacji Narodowej  obchodzony w Powiatowym Zespole Szkół Nr 1 w Krzyżowicach miał w tym roku nadzwyczajny charakter. Do wspólnego świętowania, w roku jubileuszowym 70-lecia istnienia szkoły, zaproszeni zostali również emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, którzy jak nikt inny znają jej historię.

Przed apelem szanowni goście spotkali się w klubie uczniowskim, przy ciastku, kawie i herbacie, gdzie przywitani zostali przez dyrektora szkoły p. Katarzynę Cebryń. Odżyły piękne wspomnienia, sięgające niemal początków istnienia szkoły, zwłaszcza gdy zostali oprowadzeni po jej terenie przez uczniów, pod opieką pp. Hanny Dwojak i Elżbiety Gajdy, które z racji stażu pracy również pamiętają dawne czasy.

Goście byli pod wrażeniem wielu zmian: pałac, główna siedziba szkoły, został gruntownie wyremontowany, trwa remont internatu, w czasie wakacji, w ramach realizowanego projektu „Mam zawód-mam szansę” powstały nowe pracownie lekcyjne: laboratorium językowe  i pracownia architektury krajobrazu.  To wszystko nie uszło uwadze zasłużonych emerytów, którzy nie kryli swojego uznania dla ogromu pracy, jaka została włożona przez ostatnie lata w szkole. Niektórzy nie byli w Krzyżowicach bardzo długo, nawet 30 lat, stąd widok murów szkolnych wywołał lawinę wzruszeń.  Mająca 93 lata p. Teresa Woszczyńska, rozpoczęła pracę w naszej szkole w roku 1956 r.  i tutaj przeszła na emeryturę,
a p. Aleksandra Śmigielska pracowała w szkole od 1970 r.

Apel rozpoczął Pan Roman Potocki – Starosta Powiatu Wrocławskiego, który razem z Dyrektorem Wydziału EKiS Panią Agnieszką Kosztyło – Pałys wręczyli wyróżniającym się w pracy nauczycielom Nagrody Starosty. Otrzymali je p. Jolanta Pięta, B. Heltman oraz K. Kwiecień. Głos w imieniu gości zabrała p. Stefania Wiatroszak – Prezes Stowarzyszenia Miłośników Krzyżowic oraz emerytowana nauczycielka PZS Nr 1 w Krzyżowicach, która wraz z absolwentką szkoły Anetą Dyjak podzieliły się refleksjami o szkole. Uczniowie klas 4 a  i 4 c przygotowali cześć artystyczną.

Po uroczystym apelu odbyło się spotkanie zarówno zaproszonych emerytowanych pracowników jak i aktualnie pracujących w szkole.  Świąteczny nastrój oraz serdeczna atmosfera towarzyszyły całemu spotkaniu.

Był to niezwykły dzień, silnym przeżyciem był szczególnie dla tych starszych osób. Przyjemnie było patrzeć na uśmiechnięte twarze zgromadzonych, którzy dziękowali organizatorom za życzliwość, z jaką spotkali się w szkole oraz za gościnę, której nigdy nie zapomną.  Z wielkimi emocjami wrócili do swoich domów zapowiadając, że wrócą  9 czerwca 2018 r. na uroczyste obchody 70 – lecia szkoły.  Serdecznie zapraszamy!

 

Autor: Monika Węgłowska

Share this Post!

About the Author : kkwiecien