Plan pracy zespołu ds. działalności charytatywnej w roku szkolnym 2016/2017

W roku szkolnym 2016/2017 zespół planuje w PZS Nr 1 w Krzyżowicach:

  • zbiórkę starych znaczków i telefonów komórkowych,
  • zbiórkę z etykiet z herbaty Lipton,
  • organizację akcji oddawania krwi,
  • organizację rejestracji dawców szpiku kostnego,
  • współpracę z fundacją Pola Nadziei,
  • kontynuować współpracę z Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym w Wierzbicach, w ramach których uczestniczymy w życiu ośrodka przy odrabianiu zadań domowych, spacerów, zabawy, zajęć ruchowo- korekcyjnych,
  • w ramach działalności zespołu prowadzić zbiórkę nakrętek,
  • na bieżąco uaktualniać plan nowymi działaniami zespołu.

15 października 2015 roku zakończyliśmy sadzenie żonkili w szkolnym ogrodzie, a wszystko dlatego, iż nasza szkoła od 4 lat bierze czynny udział w projekcie „Pola nadziei”. W ubiegłym roku udało nam się zerwać dla fundacji około 12 tysięcy żonkili. Tego roku nasza plantacja wzbogaciła się o dodatkowe 3 tysiące cebulek!  W związku z tym w przyszłym roku mamy nadzieję, że  uda nam się zerwać więcej kwiatów, które zostaną przeznaczone na słuszny cel. W czasie sadzenia cebulek kwiatowych, pomimo pochmurnej pogody każdy wkładał dużo serca w swoją pracę i wykonywał swoje zadania z pełnym zaangażowaniem. Wiedzieliśmy, że nasza praca zostanie doceniona i nie pójdzie na marne. Teraz jesteśmy przekonani, że więcej szczęścia daje nam to, kiedy możemy komuś coś dać i kiedy pomóc, a nie tylko kiedy czegoś żądamy i dostajemy  od innych…

Całe doświadczenie uczyniło nas bardziej odpowiedzialnymi, młodymi ludźmi. Pracę naszą nie tylko nadzorował, ale pomagał, tłumaczył, pokazywał co i jak należy robić Pan Stanisław Orda, który chętnie poświęcił swój czas, aby dać nam, młodym ludziom cenne, życiowe doświadczenia.

Wiosną 2016 roku, tradycyjnie jak co roku w naszej szkole  ruszyła akcja „ Pola Nadziei”. Grupa młodzieży z Zespołu Szkół Nr 1 w Krzyżowicach zajmuje się przygotowaniem żonkili dla fundacji „ Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”.  Kwiaty  z naszego ogrodu następnie zostaną przekazane Fundacji, która z kolei za  pośrednictwem wolontariuszy będzie je rozdawać w centrach handlowych na terenie Wrocławia. Uczniowie pracują na plantacji żonkili z dużym zaangażowaniem, wiedząc że w ten sposób mogą pomóc osobom potrzebującym.

Zadaniem akcji „Pola Nadziei” jest nie tylko pozyskiwanie pieniędzy na rzecz hospicjów, lecz także propagowanie wśród młodzieży szczytnej idei jaką jest niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym. Celem kampanii jest także upowszechnianie  wolontariatu i zaszczepienie w młodych ludziach świadomości, że obok nas są osoby, które  potrzebują pomocy.