projekt

 

W ramach projektu realizowanego w Naszej Szkole odbywają się kursy zawodowe. W zajęciach z rysunku odręcznego, wózków widłowych, florystyki, groomera, baristy i barmana, udział bierze 90 uczniów. Prowadzący chcą przekazać nie tylko teoretyczne podstawy, ale także praktyczny aspekt każdego zawodu. Oto opinie naszych uczniów o kursach, w których uczestniczą.

Nasi uczniowie o kursach:

„Jesteśmy uczestnikami kursu groomerskiego prowadzonego przez Panią Izabelę Klapińską. Kurs zaczął się od teoretycznego wprowadzenia nas w psi świat, z którego dużo wynieśliśmy. Następnym krokiem były zajęcia praktyczne, na których nauczyliśmy się kąpać oraz strzyc psy w prawidłowy sposób i w odpowiedniej kolejności. Do tej pory mieliśmy do czynienia z rasami tj. matańczyk, shih tzu, pekińczyk, beagle, pudel, sznaucer, terier, york i owczarek australijski. Wielu z nas odkryło swoje ukryte talenty i bardzo się cieszymy z udziału w kursie. Obecnie doskonalimy swoje umiejętności.”

Kasia, Angelika, Kacper, Nikola, Gosia, Kamila, Zuzanna, Natalia, Danuta, Kamil, Izabela,Klaudia

W ramach projektu realizowanego w Naszej Szkole „Mam zawód mam szansę” również odbywa się kurs baristy.
Czy powiedzenie „Bez kawy rano człowiek zły, po złej kawie jeszcze gorszy” potrafią już ocenić uczestnicy tego kursu?

„Zajęcia prowadzone przez pana Adama, uczą nas wszystkiego od podstaw o kawie. Poznajemy rodzaje kaw, ich pochodzenie i smak. Uczymy się espresso, nie możemy doczekać się latte art (są w planach). Kształtujemy swój smak, poznajemy, co to tak naprawdę dobra kawa. Jak przyrządzić ją w domowym zaciszu. Poznaną wiedzę będziemy wykorzystywać do zachwycenia przyszłych pracodawców, Nas jako baristów, jak i rodzinę na różnych spotkaniach.  Nauczymy się praktycznie wykorzystywać zdobytą na kursie wiedzę.”

Roksana

„Na kursie z obsługi kas fiskalnych panuje miła atmosfera. Wiedza zdobyta na kursie może pomóc mi w znalezieniu pracy w przyszłości.(…) Ogólnie jest fajnie”

„Przede wszystkim świetna zabawa, ciekawe zajęcia, nowe doświadczenia i nabycie nowych umiejętności”

„Bardzo fajna atmosfera, ciekawe zajęcia, nowe doświadczenia, nowa przydatna umiejętność i pomoc pani na zajęciach”

„Kurs jest ciekawy i chętnie na niego przychodzę. Pani prowadząca jest bardzo miła i przydatna.”

„Przyjemnie się chodzi, przyda się do pracy dorywczej, warto umieć ważne rzeczy, dyplom zawsze się przyda”

Emilia, Klaudia, Weronika, Magda, Paulina, Katarzyna, Oliwia, Klaudia