SONY DSC

Akcja – integracja

Nowi uczniowie naszej szkoły, tegoroczni pierwszoklasiści na początku mogli poczuć się nieco zagubieni w nowym miejscu, wśród nowych ludzi. Dlatego już w drugim tygodniu września, przeprowadziliśmy  projekt edukacyjno-integracyjny zatytułowany „Ein Tag in Schlanz”, jako jeden z elementów obchodów 70-lecia istnienia szkoły w Krzyżowicach.

Klasa 2c TK i 1b TD odbyła podróż w czasie do końca XiX i początku XX wieku,  okresu w którym w budynku naszej obecnej szkoły mieszkała rodzina hrabiego von Eulenburg.

Uczniowie, podzieleni na 7 – osobowe grupy, otrzymali mapy terenu z zaznaczonymi stanowiskami, do których musieli dotrzeć. Tam uczniowie klasy drugiej zadawali pytania i zadania do wykonania. Pierwszoklasiści musieli np: dopasować fotografie miejsc z przeszłości do tych aktualnych, precyzyjnie odmierzyć półkilowe woreczki ziarna dla koni, odnaleźć tory, którymi przewożono melasę do cukrowni, odczytać niemiecki napis na kamieniu upamiętniającym tragiczny wypadek syna hrabiego, stworzyć ozdobną konstrukcję z jabłek czy przebrać się w ubranie  z epoki przedstawionej na starych zdjęciach. Była też konkurencja sprawnościowa – przejście po elastycznych pasach rozwieszonych między drzewami.

Wszystkie grupy stwierdziły, że dostarczyło im to dużo informacji o przeszłości naszego pałacu, a przy tym nieźle się bawili i mieli świetną okazję do zawarcia nowych znajomości.

Projekt pod opieką p.Iwony Chmielowskiej i p.Magdaleny Walickiej- Klimiuk  przeprowadzili dyżurujący na stanowiskach uczniowie klasy 2c TK,  a także dwie osoby z klasy 2aTD.  Szczególne podziękowania dla nauczycieli wychowania fizycznego i dla pana Wojciecha Responda.

 

                                                                                                          Katarzyna Mosoń klasa 2c TK

Share this Post!

About the Author : kkwiecien